jesteś w:
Iwona ZającUr. w 1971 roku w Gdańsku, mieszka w Gdańsku i Londynie. Malarka, w 1999 roku ukończyła gdańską ASP. Od 2002 roku rezydentka Kolonii Artystów (obecnie Młodego Miasta) na terenie Stoczni Gdańskiej. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nominowana na Gdańszczanina Roku 2007. W swojej twórczości podejmuje problematykę społeczną i feministyczną. Często bohaterem swych prac czyni siebie samą lub swoich przyjaciół. Od 2000 roku zajmuje się malarstwem ściennym, swoje muralesy pokazywała w Polsce i za granicą. Do najbardziej znanych jej projektów należy „Stocznia” - seria szablonów na zewnętrznych murach Stoczni Gdańskiej, zawierających opowieści stoczniowców związane z ich życiem i pracą. W ciągu paru ostatnich lat temat jej muralesów się zmienił i ogniskuje wokół rodziny: „Mama”, „Cudzoziemka”, „On mnie tego nauczył”. Od lat współpracuje z FTG i GTS (prowadząc warsztaty plastyczne podczas festiwali szekspirowskich) oraz instytucjami społecznymi jako koordynatorka edukacyjnych projektów artystycznych dla młodzieży.
POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Katarzyna Steńczyk
Absolwentka Wiedzy o Teatrze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W czasie studiów była na stypendium na Uniwersytecie w Kownie. Po studiach odbyła praktykę w amerykańskim centrum kultury Brooklyn Academy of Music w Nowym Jorku. Publikowała w „Teatrze”, „Scenie”, „Didaskaliach”, „Próbie”, „Pro Arte” i „Kulturze ENTER”. Współpracuje z CSW Łaźnia. Od lat czynnie uczestniczy w organizacji Festiwalu Szekspirowskiego.
POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Wiesław Czerniawski
Urodzony w 1958 roku w Elblągu. Z wykształcenia elektronik, absolwent Politechniki Gdańskiej, z zawodu manager w branży IT, z zamiłowania fotografik. Z fotografią zetknął się w szkole średniej. Wrócił do niej już na poważnie - jak mówi: „na zawsze” w 2001 roku. Od 1995 roku jest zafascynowany teatrem. Fotograf Teatru Dramatycznego w Elblągu od 2003 do dzisiaj, Teatru Wybrzeże w latach 2005 - 2006, Teatru Miejskiego w Gdyni w latach 2005-2006, Teatru Muzycznego w Gdyni od 2005 do dzisiaj. Członek Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego i Gdańskiego Towarzystwa Twórczości Fotograficznej. Związany z Festiwalem Szekspirowskim, jako fotograf, od 2004 roku.

Stanisław Składanowski
Artysta-fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, od 2007 roku Prezes Okręgu Gdańskiego ZPAF. Fotografią zajmuje się od roku 1975. Uczestnik i laureat wielu wystaw i konkursów fotograficznych w kraju i za granicą. Zainteresowanie tematyczne: portret ludzki w szerokim rozumieniu, natura-pejzaż, fotoreportaż (bogate archiwum wydarzeń Sierpniowych na Wybrzeżu w 1980 roku późniejszych przemian w kraju; zdjęcia z tego okresu prezentowane są na wystawie „Drogi do Wolności” w historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej). Autor albumów autorskich („Gdańsk – miasto moich marzeń”, „Kaszuby”, „Toruń”), współautor zdjęć do albumów zbiorowych o różnej tematyce a także wystaw „Przestrzenie wolności” oraz „Drogi do Wolności – przez Solidarność do Europy”.
POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY




